Wakacje dla dzieci i młodzieży: „Statek Z-21”

Loading


Uwaga❗️Uwaga❗️Aktualizacja terminów i liczby miejsc!!!! Domykamy ostatnie pokłady statku❗️🚀

➡️☎️ Zapisy wakacyjne: 86 216 29 38

Mamy dofinansowanie KRUS!

OFERTA WYPOCZYNKU LETNIEGO 2021 –  Wakacje dla dzieci i młodzieży

„Statek Z-21” z edukacją profilaktyczną

Po zdobytych doświadczeniach z ubiegłego roku, wypracowaną strategię działania i procedurami postępowania w oparciu o zalecenia GIS, MEN przedkładamy ofertę wypoczynku letniego na sezon wakacyjny 2021.

W 2020 roku mimo pandemii, rodzice zaufali nam i w naszym Ośrodku swój wakacyjny czas spędzało ponad tysiąc trzysta dzieciaczków.

 Program jaki powstał na ten sezon wakacyjny jest kompozycją kreatywnych pomysłów spędzania wolnego czasu, elementów profilaktyki uzależnień wg zaleceń specjalistów i praktyków w dziedzinie pracy z młodzieżą. Program pn. „STATEK Z-21” z edukacją profilaktyczną dla dzieci i młodzieży to nasz plan wakacyjny!

Zapraszamy dzieci i młodzież (9 – 16 lat) na pokład statku kosmicznego „Statek Z-21”. Będziemy projektować wyobraźnią nasze statki kosmiczne. Każdy statek będzie zawierał 3 pokłady na „z”: zdrowie, zabawa, zachwyt. Każdy uczestnik projektu będzie miał okazję odnaleźć się w roli projektanta, konstruktora, pasażera. Po powrocie ze statku każdy uczestnik będzie zdrowy, zrelaksowany, zachęcony do działania dotrzeć na „księżyc” w niedalekiej przyszłości.

Chcemy zainteresować dzieci i młodzież nauką i techniką, umożliwić im symboliczny udział w takim fascynującym przedsięwzięciu, jakim jest „misja kosmiczna„, gdzie każdy będzie mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania na rzecz nowej planety. Mamy nadzieję, że w trudnych czasach pandemii pobyt na statku Z-21,otworzy  przed  uczestnikami ciekawą perspektywę życia również na ziemi. Przyniesie ulgę po długotrwałym uziemieniu i relaks!

Miejsce realizacji zadania: Ośrodek „CARITAS BLIŹNIM” – PTAKI, 18-414 Nowogród (więcej informacji o ośrodku na stronie internetowej http://www.lomza.caritas.pl ).

Realizacja zadania obejmuje:

1. Program wychowawczy z elementami profilaktyki uzależnień, program zdobywania i rozwijania talentów;

2. Zakwaterowanie i wyżywienie.Zakwaterowanie – domki letniskowe po remoncie z pełnymi węzłami sanitarnymi, smaczne domowe i pełnowartościowe wyżywienie (4 posiłki), świetlica, stołówka, kompleks sportowo – rekreacyjny, basen odkryty, kajaki, boiska, place zabaw. Ośrodek wypoczynku spełnia wymagania w zakresie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

 3. Opiekę pedagogiczną, duszpasterską, opiekę medyczną oraz ratowniczą;

 4. Ubezpieczenie NNW;

 5. Wycieczkę autokarowa: Plaża – Mikoszewo;

6. Kino plenerowe, zwiedzanie okolicy;

7. Wycieczki piesze: Nowogród – piknik pod wiatą, Morgowniki – leśne ścieżki edukacyjne;

8. Dowóz dzieci  do/z miejsca wypoczynku we własnym zakresie;

9. Warsztaty zostaną zorganizowane przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych, zostaną zachowane procedury (wg aktualnych wytycznych GIS, MZ i MEN- dostępne tutaj ➡️ Rodzicu przeczytaj !, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 21.01.1997r (Dz. U. Nr 12, poz. 67, z późn. zm.), zostaną zgłoszone do Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

10. Koszt wypoczynku:

bez dofinansowania – 600,00 zł

z dofinansowaniem KRUS – 200,00 zł

W układzie słonecznym Caritas Diecezji Łomżyńskiej wyrusza w podróż pełną przygód 🪐❗️🛸🚀Nasz statek Z-21 wyrusza już 26 czerwca!

Tu planeta ziemia! 🌎 Przyjmujemy zapisy❗️

3 pokłady na „z”: zdrowie,zabawa, zachwyt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *